Złomowanie aut – pozbądź się auta

Złomowanie aut w naszej ofercie działa na terenie całego województwa Pomorskiego. Zapewniamy przede wszystkim szybki dojazd do klienta w jak najkrótszym czasie od umówionego spotkania. Naszym celem jest fachowa i profesjonalna obsługa klientów. Oprócz złomowaniem aut zajmujemy się również skupowaniem aut w każdym stanie technicznym.

Jako pasjonaci motoryzacji pragniemy pomagać klientom, którzy zaufali naszej ofercie. Złomowanie aut z naszą firmą to inwestycja dla mieszkańców województwa Pomorskiego!

Złomujemy wszystkie auta:

  • Złomowanie aut na terenie całego województwa Pomorskiego
  • Samochody firmowe oraz poleasingowe
  • Samochody powypadkowe lub uszkodzone
  • Samochody osobowe
  • Samochody dostawcze
  • Samochody ciężarowe
  • Samochody do kasacji
  • Samochody zabytkowe
  • Samochody specjalne
  • Bezpieczna umowa kupna-sprzedaży

Złomowanie aut na terenie województwa Pomorskiego

Złomowanie aut daje możliwość szybkiego uzyskania gotówki. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, sugerując się marką samochodu, modelem, rocznikiem, a przede wszystkim stanem technicznym. Poza tym, każdy samochód ma inną wagę oraz różną unikatowość. Warto wiedzieć, że im lepszy stan samochodu, tym cena za niego będzie wyższa niż w przypadku samochodu, który posiada wgniecenie powstałe w wyniku uderzenia. Nie wyklucza to jednak otrzymania zadawalającej kwoty pieniężnej nawet tego samego dnia. Przeprowadzamy w pełni legalne złomowanie aut, które jest udokumentowane, a auto prawidłowo wyrejestrowane.

Złomowanie aut daje możliwość szybkiego uzyskania gotówki. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, sugerując się marką samochodu, modelem, rocznikiem, a przede wszystkim stanem technicznym. Poza tym, każdy samochód ma inną wagę oraz różną unikatowość. Warto wiedzieć, że im lepszy stan samochodu, tym cena za niego będzie wyższa niż w przypadku samochodu, który posiada wgniecenie powstałe w wyniku uderzenia. Nie wyklucza to jednak otrzymania zadawalającej kwoty pieniężnej nawet tego samego dnia. Przeprowadzamy w pełni legalne złomowanie aut, które jest udokumentowane, a auto prawidłowo wyrejestrowane.

Złomowanie aut

Kiedy zdecydować się na złomowanie auta?

Złomowanie aut często jest trudnym i żmudnym procesem dla właściciela. Są sytuacje, w których złomowanie aut jest nieuniknioną czynnością. Dzieje się tak gdy naprawa samochodu jest nieopłacalnym interesem. Koszt wymiany części samochodu bardzo często przekracza lub zbliża się do ceny nowego pojazdu. Złomowanie auta pozwala właścicielowi na otrzymanie pieniędzy zasilających jego budżet, który planuje przeznaczyć na nowe auto. Złomowanie aut jest również sposobem uniknięcia opłacania polisy OC. Jest to ważna kwestia, gdy nie stać nas na utrzymywanie samochodu, który jest już niezdatny do użytku. Złomowanie to również rozwiązanie dla osób, które chcą zyskać dodatkowe miejsce w garażu lub na posesji. 

Złomowanie i kasacja – główne różnice

Kasacja pojazdu odnosi się do formalnego wyrejestrowania pojazdu z ruchu drogowego, co oznacza, że pojazd nie jest już zarejestrowany jako pojazd użytkowy. Proces kasacji zazwyczaj obejmuje skompletowanie dokumentów wymaganych przez organ administracji drogowej oraz zgłoszenie wyrejestrowania pojazdu. Kasacja jest procesem biurokratycznym, który ma na celu formalne wycofanie pojazdu z ruchu drogowego. Złomowanie pojazdu to fizyczny proces demontażu i recyklingu nieużywanego lub uszkodzonego pojazdu. Podczas złomowania, pojazd jest rozebrany na części, a surowce oraz użyteczne komponenty są odzyskiwane i przetwarzane w celu ponownego wykorzystania. Złomowanie ma na celu recykling materiałów oraz minimalizację wpływu na środowisko poprzez odpowiednie postępowanie z nieużywanymi pojazdami.

Na czym polega złomowanie samochodów?

Jak zezłomować auto? Poradnik krok po kroku

Kolejny rok, kolejne wyzwanie związane z pozbyciem się starego pojazdu. Aby zezłomować stary samochód, nie musisz się martwić – skorzystaj z naszego skupu niesprawnego pojazdu i poznaj ten krótki poradnik, który pomoże Ci pozbyć się samochodu krok po kroku. Dzięki temu unikniesz kar za niewyrejestrowanie zezłomowanego samochodu. Wystarczy, że odwiedzisz naszą stację demontażu, a my zajmiemy się resztą.

Złomowanie aut

Krok pierwszy: przygotuj dokumenty

Przed złomowaniem auta upewnij się, że masz wszystkie niezbędne dokumenty, w tym dowód rejestracyjny pojazdu, dowód osobisty (właściciela) oraz ewentualne inne dokumenty (np. karta pojazdu) wymagane przez lokalne przepisy.

Krok drugi: wybierz nasz zakład złomowania

Wybierz nasz zakład złomowania lub firmę recyklingową aby zezłomować auto. Nasza firma posiada odpowiednie certyfikaty i licencje, co gwarantuje profesjonalną i bezpieczną utylizację pojazdu. Przestrzegamy wszystkich przepisów dotyczących złomowania i recyklingu pojazdów, co sprawia że możesz mieć pewność, iż Twój samochód zostanie zutylizowany w sposób zgodny z obowiązującymi normami. Zaufanie naszej firmy po kolejny rok to gwarancja kompleksowej obsługi oraz dbałości o środowisko naturalne.

Trzeci krok: Opróżnij pojazd z osobistych rzeczy i płynów

Upewnij się, że pojazd jest opróżniony z osobistych rzeczy, takich jak dokumenty (np. tablice rejestracyjne), sprzęt czy inne przedmioty. Następnie usuń wszystkie płyny z pojazdu, takie jak olej silnikowy, paliwo, płyn hamulcowy i płyn chłodzący.

Czwarty krok: Umów odbiór pojazdu lub go dostarcz

Jako właściciel samochodu, masz możliwość dostarczenia pojazdu osobiście do wyznaczonego miejsca. Możesz również skorzystać z usługi odbioru pojazdu przez naszą firmę. Wystarczy, że skontaktujesz się z nami i umówisz się na odbioru pojazdu w dogodnym dla Ciebie terminie. Dzięki temu proces złomowania auta będzie jeszcze łatwiejszy i wygodniejszy dla Ciebie.

Krok piąty: Podpisz umowę o złomowaniu pojazdu

Po przybyciu na miejsce złomowania pojazdu, konieczne jest dopełnienie pewnych formalności. Podpisz umowę o złomowaniu pojazdu, aby wszystko odbyło się zgodnie z prawem. Upewnij się, że umowa zawiera wszystkie istotne szczegóły dotyczące złomowania pojazdu, w tym potwierdzenie wycofania go z ruchu. To dokument, który może Ci się przydać, zwłaszcza gdy będziesz chciał wyrejestrować auto w wydziale komunikacji. Także jeśli chcesz zrezygnować z ubezpieczenia OC.

Krok szósty (finałowy): Złomowanie i dokumenty potwierdzające

Po odbyciu wizyty na stacji demontażu pojazdów i zezłomowaniu samochodu, otrzymasz pieniądze zależnie od masy pojazdu. Także zaświadczenie o złomowaniu. Po zakończeniu procesu złomowania, upewnij się, że przechowujesz te dokumenty w bezpiecznym miejscu, ponieważ będą one niezbędne do złożenia wniosku o wyrejestrowanie pojazdu. Otrzymasz również oficjalne dokumenty potwierdzające złomowanie pojazdu, które będą dowodem na to, że pojazd został legalnie wyrejestrowany i nie będzie mógł już być używany na drogach.